Kiedy powinieneś założyć kanał na YouTube?

Kiedy powinieneś założyć kanał na YouTube?

I tu odpowiedź będzie krótka – od razu!

Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem historii, trenerem personalnym, politykiem, programistą, początkującym przedsiębiorcą czy może po prostu pieczesz najlepsze babeczki w rodzinie – zacznij się tym dzielić. Dlaczego? Bo YouTube to możliwości i szanse. Serwis ten skupia twórców wrzutów w formie filmów. Obecnie z tego serwisu korzysta aż 20 milionów użytkowników w Polsce. Posiada on prawie 100 miliardów wyświetleń filmów na świecie. Samo bycie youtuberem zatem to już coś!

YouTube – oknem na świat

Każdy kraj prowadzi ranking najpopularniejszych youtuberów. Opiera się on na ilości subskrypcji kanału i wyświetleń filmów. Bycie youtuberem daje niesamowite możliwości dotarcia do odbiorców z każdą niemal treścią, podzielenia się tym, co robimy. Można również pokazać swoją perspektywy na świat i bieżące wydarzenia. Okazuje się, że do serwisu YouTube trafiają użytkownicy szukający pewnych treści. Jeśli ktoś chce uczyć się programowania, rysunku, pooglądać kabarety albo ćwiczyć jogę – włącza YouTube. I właśnie na Twój kanał może trafić. Jeśli zainteresuje go Twoja treść, sposób prowadzenia kanału – zostanie z Tobą na dłużej.

Założenie kanału i użytkowanie serwisu jest bardzo proste, więc każdy użytkownik Internetu jest w stanie poradzić sobie z jego obsługą. Należy wypełnić krótki formularz.

Jakie są początki na YouTube?

Początkowo śledzących kanał na pewno nie będzie wielu, warto promować go wśród znajomych, rodziny, na portalach społecznościowych. Można również, w zależności od tematyki kanału, dzielić się nim na forach dla osób zajmujących się danym tematem. Dobrym pomysłem jest także komentowanie filmów innych youtuberów o zbliżonej tematyce. Najważniejsze to jest mieć pomysł na kanał.

Warto rozpisać sobie plan ponieważ jak już zdobędziesz swoich followersów, czyli osoby subskrybujące kanał – warto wrzucać do niego filmy cyklicznie. Tak żeby kanał był dla nich ciekawy, wypełniony treściami. Plan powinien zawierać pomysły na filmy na dłuższy czas – na początku proste zajawki tematów, z czasem powinieneś wchodzić w szczegóły. Zobaczysz też reakcje odbiorców – co im się podoba, jakie filmy mają najwięcej wyświetleń, które zostają udostępniane dalej. Będziesz mógł zweryfikować swój plan, ale warto go stworzyć, żeby systematycznie realizować jego założenia i rozwijać swój kanał.

Najważniejsza zasada – to, co robisz – rób z pasją i zaangażowaniem, dziel się tym z innymi, a na pewno zyskasz wiernych obserwatorów!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Share

One thought on “Kiedy powinieneś założyć kanał na YouTube?

  1. Kanał na YT jest specyficzny …tutaj należy systematycznie publikować interesujące filmy – należy więc mieć pomysł (strategię), być wytrwałym i systematycznym. Nie można zapomnieć o promocji …bo to trochę dziwne – w sumie to trzeba promować coś co samo służy do promocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *